Zarządzanie sobą w zmianie – jak szybko zaadoptować się do zmian. Zarządzanie zmianą i adaptacja do zmian jako kluczową kompetencją przyszłość. – PrimoPsyche

Zarządzanie sobą w zmianie – jak szybko zaadoptować się do zmian. Zarządzanie zmianą i adaptacja do zmian jako kluczową kompetencją przyszłość.

Postęp cywilizacyjny, technologiczny i internetowy zmienia oblicze naszego życia i gospodarki. Szybkie dostosowywanie się do zmian i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań już dziś decyduje o konkurencyjności firmy, a tym samym o przyszłej karierze i pozycji zawodowej. 

Umiejętność zarządzania sobą w zmianie i szybkiego dostosowywania się do zmian jest jedną z najważniejszych i najbardziej cenionych kompetencji miękkich współczesnego świata.  

Ważnym krokiem w doskonaleniu naszych umiejętności zarządzania zmianą jest zrozumienie, w jaki sposób naturalnie reagujemy na zmiany. Przez jakie procesy przechodzimy, jak się czujemy i co robimy, aby stawić opór przed zaakceptowaniem nowej rzeczywistości.  

 

Korzyści ze szkolenia:  

 • Lepsze zrozumienie mechanizmów psychologicznych związanych ze zmianą,
 • Poznanie narzędzi wspierających zmianę oraz tego, kiedy i jak z nich korzystać,
 • Nauka oswajania zmian i zarządzania własnymi emocjami i postawami, zwłaszcza w sytuacjach, w których zmiana jest narzucona, 
 • Uczestnik nauczyć się planować zmiany i unikać przeszkód ,które uniemożliwiają ich wdrożenie.

 

Program szkolenia : 

 1. Dlaczego ludzie boją się zmian?
 2. Postawy wobec zmian-reakcje na zmiany i ich determinanty.
 3. Jak zmiana wpływa na nasz rozwój.
 4. Etapy przechodzenia przez zmianę.
 5. Emocje towarzyszące zmianie
 6. Jak radzić sobie z emocjami wywołanymi zmianą, zarówno w krótkim, jak i długim okresie.
 7. Cierpliwość w procesie zmiany.

  ZADZWOŃ DO NAS

  Zostaw do siebie kontakt, oddzwonimy

  PrimoPsyche